SASNAVOS PAGRINDINĖS MOKYKLOS MOKINIAI DALYVAVO
PILIETINĖJE AKCIJOJE ,,ATMINTIES KELIAS”

     Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Tądien, 1943-iaisiais, buvo sunaikintas Vilniaus getas: nužudyti arba į koncentracijos stovyklas išvežti paskutinieji žydų tautybės Vilniaus gyventojai. Nuo tos dienos oficialiai Lietuvoje žydų nebeliko, tik nedidelė dalis slapstėsi lietuvių, lenkų, rusų ir kt. šeimose. Nuo 1994-ųjų ši diena minima kiekvienais metais.

     Ši svarbi data buvo paminėta ir Marijampolės sav. Sasnavos pagrindinėje mokykloje. Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos išvakarėse mokyklos Tolerancijos ugdymo centre apsilankę 6, 7 ir 8 klasės mokiniai ruošėsi pilietinei akcijai ,,Atminties kelias”. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Stefanija Navickienė jiems papasakojo apie Lietuvoje gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą. Tai padėjo mokiniams suprasti, kodėl minime šią datą, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus. Mokiniai noriai dekoravo lauko akmenukus ant jų užrašydami 1941 metų rugsėjo 1 d. Šešupės slėnyje nužudytų Marijampolėje ir jos apylinkėse gyvenusių žydų vardus.

     Rugsėjo 23-iąją atvykę į Marijampolę dalį kelio, vedančio į masinę žydų žūties vietą, mokiniai ėjo pėsčiomis, tylūs ir susikaupę, rankose pagarbiai nešdamiesi akmenukus, kuriuos kaip atminties simbolius jie padėjo prie paminklo, skirto nužudytiesiems 8000 žydų.

     Juos lydėjusi mokytoja atsakė į visus mokinių klausimus, perskaitė eilėraštį apie Holokaustą ,,Be kaltės kalti“ priversdama mokinius susimąstyti apie žydų tautą ištikusią tragediją ir apie toleranciją:

,,Žmogus be vardo – vardas be žmogaus.
Žmogus be vietos – vietos dykos, be žmonių.
Kas suskaičiuos visus šitam kely pavargusius?
Kas pasaką paseks? Lopšinę padainuos?
O kas dangum užklos????”

Stefanija Navickienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

IMG_8387
IMG_8388
IMG_8390
IMG_8392
IMG_8399
IMG_8400
IMG_8402
IMG_8403
IMG_8404
IMG_8406
IMG_8407
IMG_8408
IMG_8410
IMG_8412
IMG_8414
IMG_8416
01/16 
start stop bwd fwd